Единственная ошибка - не исправлять своих прошлых ошибок... /Конфуций/
Russian Bulgarian Chinese (Simplified) Czech English French German Italian Spanish Ukrainian

Результаты выступлений на 2-м Чемпионате Европы по традиционному ушу (2-й день)

35

 

Результаты в разделе таолу

           

Traditional Bagua, Xingyi,

Junior 3

 

Female

 

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Nina Safarova

Female

Russian Federation

9.03

0.00

9.03

   

Russia team 4

       

2

Adzhelina Makovska

Female

Ukraine

 

8.98

0.00

8.98

   

Ukraine team 1

       

3

Olga Menshikova

Female

Russian Federation

8.63

0.00

8.63

   

Russia team 4

       

4

Olga Borgolova

Female

Russian Federation

8.53

0.00

8.53

   

Russia team 2

       

5

Angelina Usova

Female

Russian Federation

8.51

0.00

8.51

   

Russia team 5

       

6

Kateryna Gutsa

Female

Ukraine

 

8.40

0.00

8.40

   

Ukraine team 2

       

7

Anna Popov

Female

Israel

 

8.30

0.00

8.30

   

Israel team

       

8

Necan Koç

Female

Turkey

 

8.28

0.00

8.28

   

Turkey team 2

       

36

Результаты в разделе таолу

           

Traditional Nanquan

Junior 3

 

Female

 

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Daria Semenova

Female

Russian Federation

9.10

0.00

9.10

   

Russia team 5

       

2

Simona Pressova

Female

Czech Republic

 

8.53

0.00

8.53

   

Czech Republic team

       

3

Gabriela Zmuda

Female

Poland

 

8.48

0.00

8.48

   

Poland team 1

       

4

Mafalda Araujo

Female

Portugal

 

8.31

0.00

8.31

   

Portugal team

       

5

Anna Dolozeiova

Female

Czech Republic

 

8.18

0.00

8.18

   

Czech Republic team

       

6

Eleni Ioannou

Female

Greece

 

8.00

0.00

8.00

   

Greece team

       

7

Eydokia Kateli

Female

Greece

 

7.90

0.00

7.90

   

Greece team

       

8

Marianna Kateli

Female

Greece

 

7.55

0.00

7.55

   

Greece team

       

37

Результаты в разделе таолу

           

Traditional Shaolinquan

Junior 3

 

Female

 

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Aleksandra Kurskaya

Female

Russian Federation

9.20

0.00

9.20

   

Russia team 1

       

2

Anna Palii

Female

Russian Federation

9.10

0.00

9.10

   

Russia team 3

       

3

Maria Kuznetcova

Female

Russian Federation

9.06

0.00

9.06

   

Russia team 2

       

4

Yulia Timirkina

Female

Russian Federation

9.03

0.00

9.03

   

Russia team 4

       

5

Andreea Moraru

Female

Romania

 

7.93

0.00

7.93

   

Romania team 1

       

6

Mariana Stefureac

Female

Romania

 

7.85

0.00

7.85

   

Romania team 1

       

7

Bilyana Miteva

Female

Bulgaria

 

7.83

0.00

7.83

   

Bulgaria team

       

8

Mihaela Manolova

Female

Bulgaria

 

7.80

0.00

7.80

   

Bulgaria team

       

9

Geanina Moraru

Female

Romania

 

7.75

0.00

7.76

   

Romania team 1

       

10

Phoebe-An Romee

Female

Romania

 

7.75

0.00

7.75

   

Romania team 1

       

38

Результаты в разделе таолу

           

Traditional Cailifo quan

Junior 3

 

Female

 

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Alina Podolskaya

Female

Russian Federation

8.86

0.00

8.86

   

Russia team 2

       

2

Irina Olkohovskaya

Female

Russian Federation

8.73

0.00

8.73

   

Russia team 3

       

3

Nadide Nur Akkaya

Female

Turkey

 

8.73

0.00

8.73

   

Turkey team 1

       

4

Ilayda Emen

Female

Turkey

 

8.70

0.00

8.70

   

Turkey team 1

       

5

Anna Surowka

Female

Poland

 

8.36

0.00

8.36

   

Poland team 1

       

6

Urszula Bracha

Female

Poland

 

8.18

0.00

8.18

   

Poland team 2

       

7

Ewa Barszczewsk

Female

Poland

 

7.98

0.00

7.98

   

Poland team 1

       

39

Результаты в разделе таолу

           

Other Imitation Styles

Junior 3

 

Female

 

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Olga Sadilenko

Female

Russian Federation

9.01

0.00

9.01

   

Russia team 3

       

2

Irina Olkohovskaya

Female

Russian Federation

8.89

0.00

8.90

   

Russia team 3

       

3

Anna Palii

Female

Russian Federation

8.90

0.00

8.90

   

Russia team 3

       

4

Olexandra Berezina

Female

Ukraine

 

8.88

0.00

8.88

   

Ukraine team 1

       

5

Anastasiya Manevs'kaya

Female

Ukraine

 

8.83

0.00

8.83

   

Ukraine team 1

       

40

Результаты в разделе таолу

           

Tanglangquan, Yingzhaoquan

Junior 3

 

Female

 

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Veronika Shteinikova

Female

Russian Federation

8.92

0.00

8.92

   

Russia team 4

       

2

Lyudmyla Temna

Female

Ukraine

 

8.79

0.00

8.79

   

Ukraine team 1

       

3

Anastasiia Yavorska

Female

Ukraine

 

8.73

0.00

8.73

   

Ukraine team 2

       

4

Yelyzaveta Podgurska

Female

Ukraine

 

8.57

0.00

8.57

   

Ukraine team 3

       

5

Dana Vaiier

Female

Ukraine

 

8.53

0.00

8.53

   

Ukraine team 2

       

6

Margarita Fomenko

Female

Latvia

 

8.35

0.00

8.35

   

Latvia team 1

       

7

Gsenge Mudri

Female

Hungary

 

8.25

0.00

8.25

   

Hungary team 4

       

8

Katalin Gergely

Female

Hungary

 

8.20

0.00

8.20

   

Hungary team 4

       

9

Iryna Kryzna

Female

Ukraine

 

8.18

0.00

8.18

   

Ukraine team 3

       

10

Dorottya Kiss

Female

Hungary

 

8.03

0.00

8.03

   

Hungary team 4

       

41

Результаты в разделе таолу

           

Traditional Fanziquan,

Junior 3

 

Female

 

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Alexandra Sakovskaya

Female

Russian Federation

9.08

0.00

9.08

   

Russia team 6

       

2

Olga Sadilenko

Female

Russian Federation

8.95

0.00

8.95

   

Russia team 3

       

3

Aryuna Zhanaeva

Female

Russian Federation

8.90

0.00

8.90

   

Russia team 2

       

4

Tamar Oukhanov

Female

Israel

 

8.90

0.00

8.90

   

Israel team

       

5

Alina Vorko

Female

Israel

 

8.82

0.00

8.82

   

Israel team

       

6

Roni Ben Dom

Female

Israel

 

8.70

0.00

8.70

   

Israel team

       

42

Результаты в разделе таолу

           

Wing chung quan

Junior 3

 

Female

 

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Miruna Radulescu

Female

Romania

 

7.85

0.00

7.85

   

Romania team 2

       

2

Andreea Moraru

Female

Romania

 

7.83

0.00

7.83

   

Romania team 1

       

3

Andreea Ignat

Female

Romania

 

7.69

0.00

7.69

   

Romania team 2

       

4

Geanina Moraru

Female

Romania

 

7.67

0.00

7.67

   

Romania team 1

       

5

Phoebe-An Romee

Female

Romania

 

7.67

0.00

7.67

   

Romania team 1

       

43

Результаты в разделе таолу

           

Traditional Daoshu

Junior 3

 

Female

 

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Olga Zorkkaltsave

Female

Russian Federation

9.07

0.00

9.07

   

Russia team 6

       

2

Yulia Timirkina

Female

Russian Federation

8.85

0.00

8.85

   

Russia team 4

       

3

Irina Olkohovskaya

Female

Russian Federation

8.80

0.00

8.80

   

Russia team 3

       

4

Anna Surowka

Female

Poland

 

8.50

0.00

8.50

   

Poland team 1

       

5

Urszula Bracha

Female

Poland

 

8.35

0.00

8.35

   

Poland team 2

       

6

Dorottya Kiss

Female

Hungary

 

8.08

0.00

8.08

   

Hungary team 4

       

7

Ewa Barszczewsk

Female

Poland

 

8.07

0.00

8.07

   

Poland team 1

       

8

Katalin Gergely

Female

Hungary

 

8.06

0.00

8.06

   

Hungary team 4

       

9

Gabriela Zmuda

Female

Poland

 

7.90

0.00

7.90

   

Poland team 1

       

10

Nora Kerenyi

Female

Hungary

 

7.73

0.00

7.73

   

Hungary team 4

       

44

Результаты в разделе таолу

           

Other Traditional Gunshu

Junior 3

 

Female

 

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Mafalda Araujo

Female

Portugal

 

8.81

0.00

8.81

   

Portugal team

       

2

Nadide Nur Akkaya

Female

Turkey

 

8.57

0.00

8.57

   

Turkey team 1

       

3

Yaren Balta

Female

Turkey

 

8.50

0.00

8.50

   

Turkey team 2

       

4

Necan Koç

Female

Turkey

 

8.13

0.00

8.13

   

Turkey team 2

       

5

Anna Dolozeiova

Female

Czech Republic

 

8.10

0.00

8.10

   

Czech Republic team

       

45

Результаты в разделе таолу

           

Traditional Jianshu

Junior 3

 

Female

 

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Roni Ben Dom

Female

Israel

 

8.90

0.00

8.90

   

Israel team

       

2

Alina Vorko

Female

Israel

 

8.81

0.00

8.81

   

Israel team

       

3

Hale Beyza Sariyildiz

Female

Turkey

 

8.78

0.00

8.78

   

Turkey team 1

       

4

Anna Popov

Female

Israel

 

8.62

0.00

8.62

   

Israel team

       

5

Gsenge Mudri

Female

Hungary

 

8.27

0.00

8.27

   

Hungary team 4

       

6

Mihaela Manolova

Female

Bulgaria

 

8.25

0.00

8.25

   

Bulgaria team

       

7

Iryna Kryzna

Female

Ukraine

 

8.06

0.00

8.06

   

Ukraine team 3

       

8

Eleni Ioannou

Female

Greece

 

7.85

0.00

7.85

   

Greece team

       

9

Eydokia Kateli

Female

Greece

 

7.78

0.00

7.78

   

Greece team

       

 




Наши партнеры
Одесская областная Федерация Ушу, Удивительный Китай, Ушу в Одессе