Единственная ошибка - не исправлять своих прошлых ошибок... /Конфуций/
Russian Bulgarian Chinese (Simplified) Czech English French German Italian Spanish Ukrainian

Результаты выступлений на 2-м Чемпионате Европы по традиционному ушу (2-й день)

56

 

Результаты в разделе таолу

           

Othern Imitation Styles

Adult

   

Male

   

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Maksym Danchenko

Male

Ukraine

 

9.30

0.00

9.30

   

Ukraine team 1

       

2

Dmity Tiunov

Male

Russian Federation

9.27

0.00

9.27

   

Russia team 3

       

3

Anton Alekseev

Male

Russian Federation

9.10

0.00

9.10

   

Russia team 1

       

4

Denis Dragoj

Male

Ukraine

 

9.07

0.00

9.07

   

Ukraine team 2

       

5

Denys Rudomotkin

Male

Ukraine

 

8.82

0.00

8.82

   

Ukraine team 2

       

6

Silviu Man

Male

Romania

 

8.15

0.00

8.15

   

Romania team 3

       

57

Результаты в разделе таолу

           

Traditional Yingzhaoquan,

Adult

   

Male

   

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Roman Reva

Male

Ukraine

 

9.28

0.00

9.28

   

Ukraine team 2

       

2

Igor Gulin

Male

Russian Federation

9.25

0.00

9.25

   

Russia team 4

       

3

Igor Politov

Male

Russian Federation

9.17

0.00

9.17

   

Russia team 4

       

4

Van Tuong Dang

Male

Germany

 

8.82

0.00

8.82

   

Germany team

       

5

Tamas Farkas

Male

Hungary

 

8.63

0.00

8.63

   

Hungary team 4

       

6

Aleksandrs Gorskis

Male

Latvia

 

8.61

0.00

8.61

   

Latvia team 2

       

7

Gergo Kovacs

Male

Hungary

 

8.22

0.00

8.22

   

Hungary team 4

       

8

Mate Szilagyi

Male

Hungary

 

8.17

0.00

8.17

   

Hungary team 4

       

58

Результаты в разделе таолу

           

Taiji weapon

Adult

   

Male

   

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Tomasz Bilut

Male

Poland

 

9.10

0.00

9.10

   

Poland team 1

       

2

Kenneth Krebs

Male

Switzerland

 

8.65

0.00

8.65

   

Switzerland team

       

3

Mehmet Keskin

Male

Turkey

 

8.40

0.00

8.40

   

Turkey team 1

       

4

Evgeniy Berezkin

Male

Russian Federation

8.23

0.00

8.23

   

Russia team 6

       

5

Angel Bedia de la Fuente

Male

Spain

 

7.68

0.00

7.68

   

Spain team 1

       

59

Результаты в разделе таолу

           

Traditional Nangun

Adult

   

Male

   

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Sergei Neuylbin

Male

Russian Federation

9.00

0.00

9.00

   

Russia team 4

       

2

Linar Makhmutov

Male

Russian Federation

8.99

0.00

8.99

   

Russia team 5

       

3

Vyacheslav Gabishev

Male

Russian Federation

8.98

0.00

8.98

   

Russia team 2

       

4

Borys Voyevutskyy

Male

Ukraine

 

8.87

0.00

8.87

   

Ukraine team 1

       

5

Refik Buldu

Male

Turkey

 

8.58

0.03

8.61

   

Turkey team 1

       

6

Artem Teteria

Male

Ukraine

 

8.43

0.00

8.43

   

Ukraine team 1

       

7

Michal Wojciechowski

Male

Poland

 

8.28

0.00

8.28

   

Poland team 1

       

8

Kenneth Krebs

Male

Switzerland

 

7.70

0.00

7.70

   

Switzerland team

       

9

Faruk Gez

Male

Turkey

 

7.30

0.00

7.30

   

Turkey team 1

       

60

Результаты в разделе таолу

           

Traditional Daoshu

Adult

   

Male

   

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Andrii Koval

Male

Ukraine

 

9.68

0.00

9.68

   

Ukraine team 1

       

2

Aleksey Nazinkin

Male

Russian Federation

9.47

0.00

9.47

   

Russia team 5

       

3

Ivan Molchanov

Male

Russian Federation

9.43

0.00

9.43

   

Russia team 1

       

4

Sergei Neuylbin

Male

Russian Federation

9.25

0.00

9.25

   

Russia team 4

       

5

Krzysztof Rodek

Male

Poland

 

8.90

0.00

8.90

   

Poland team 1

       

6

Bartosz Lubryczynski

Male

Poland

 

8.88

0.00

8.88

   

Poland team 1

       

7

Sebastian Oleszczuk

Male

Poland

 

8.76

0.00

8.76

   

Poland team 2

       

8

Tamas Farkas

Male

Hungary

 

8.76

0.00

8.76

   

Hungary team 4

       

9

Artem Zaytsev

Male

Russian Federation

8.65

0.00

8.65

   

Russia team 3

       

10

Gergo Kovacs

Male

Hungary

 

8.27

0.00

8.27

   

Hungary team 4

       

11

Ioan Alexandru Popescu

Male

Romania

 

8.07

0.00

8.07

   

Romania team 2

       

12

Istvan Szabo

Male

Hungary

 

7.90

0.00

7.90

   

Hungary team 4

       

61

Результаты в разделе таолу

           

Traditional Shaolindao

Adult

   

Male

   

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Ilyas Khunsnutdinov

Male

Russian Federation

9.40

0.00

9.40

   

Russia team 4

       

2

Dmitriy Minin

Male

Russian Federation

9.33

0.00

9.33

   

Russia team 2

       

3

Vladyslav Pryasizhnyuk

Male

Ukraine

 

9.03

0.00

9.03

   

Ukraine team 2

       

4

Giuliano Isa Zamolo

Male

Romania

 

8.82

0.00

8.82

   

Romania team 1

       

5

Marco Petrelli

Male

Italy

 

8.65

0.00

8.65

   

Italy team

         

6

Akos Telegdy

Male

Hungary

 

8.58

0.00

8.58

   

Hungary team 2

       

7

Steven Balestra

Male

Switzerland

 

8.38

0.00

8.38

   

Switzerland team

       

8

Uladzimir Kurakou

Male

Belarus

 

7.70

0.00

7.70

   

Belarus team

       

62

Результаты в разделе таолу

           

Traditional Shaolingun

Adult

   

Male

   

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Mikhail Badmayev

Male

Russian Federation

8.78

0.05

8.83

   

Russia team 2

       

2

Aleksandr Kiselev

Male

Russian Federation

8.82

0.00

8.82

   

Russia team 3

       

3

Roman Reva

Male

Ukraine

 

8.73

0.00

8.73

   

Ukraine team 2

       

4

Kai Hoffmann

Male

Germany

 

8.36

0.03

8.39

   

Germany team

       

5

Steven Balestra

Male

Switzerland

 

8.12

0.00

8.12

   

Switzerland team

       

6

Leonids Krasikovs

Male

Latvia

 

7.62

0.00

7.62

   

Latvia team 1

       

7

A.Kerim Darendeli

Male

Turkey

 

7.40

0.00

7.40

   

Turkey team 1

       

8

Andrei Gheonea

Male

Romania

 

7.27

0.00

7.27

   

Romania team 2

       

9

Uladzimir Kurakou

Male

Belarus

 

7.22

0.00

7.22

   

Belarus team

       

63

Результаты в разделе таолу

           

Traditional Pudao / Dadao

Adult

   

Male

   

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Aleksey Nazinkin

Male

Russian Federation

9.25

0.00

9.25

   

Russia team 5

       

2

Dmity Tiunov

Male

Russian Federation

9.20

0.00

9.20

   

Russia team 3

       

3

Eitan Kleper

Male

Israel

 

9.16

0.00

9.16

   

Israel team

       

4

Borys Voyevutskyy

Male

Ukraine

 

9.07

0.00

9.07

   

Ukraine team 1

       

5

Ivan Molchanov

Male

Russian Federation

9.05

0.00

9.05

   

Russia team 1

       

6

Vladyslav Pryasizhnyuk

Male

Ukraine

 

8.80

0.00

8.80

   

Ukraine team 2

       

7

Sebastian Oleszczuk

Male

Poland

 

8.33

0.00

8.33

   

Poland team 2

       

8

Peter Eszenyei

Male

Romania

 

8.20

0.00

8.20

   

Romania team 1

       

9

Marco Petrelli

Male

Italy

 

8.05

0.00

8.05

   

Italy team

         

10

Lauentiu Iansco

Male

Romania

 

7.63

0.00

7.63

64

Результаты в разделе таолу

           

Traditional Jianshu

Adult

   

Male

   

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Dan Guterman

Male

Israel

 

9.25

0.01

9.25

   

Israel team

       

2

Mikhail Badmayev

Male

Russian Federation

9.23

0.00

9.23

   

Russia team 2

       

3

Anton Alekseev

Male

Russian Federation

9.15

0.00

9.15

   

Russia team 1

       

4

Julian Weber

Male

Germany

 

8.98

0.01

8.99

   

Germany team

       

5

Pavel Makarov

Male

Russian Federation

8.98

0.00

8.98

   

Russia team 3

       

6

Kristof Kover

Male

Hungary

 

8.93

0.00

8.93

   

Hungary team 1

       

7

Tamas Lenner

Male

Hungary

 

8.31

0.00

8.31

   

Hungary team 1

       

8

A.Kerim Darendeli

Male

Turkey

 

7.80

0.00

7.80

   

Turkey team 1

       

9

Alexandru Pop

Male

Romania

 

7.68

0.00

7.68

   

Romania team 3

       

10

Mate Szilagyi

Male

Hungary

 

7.57

0.00

7.57

   

Hungary team 4

       

11

Martin Divyakovski

Male

Bulgaria

 

7.37

0.00

7.37

   

Bulgaria team

       

65

Результаты в разделе таолу

           

Other Traditional weapons

Adult

   

Male

   

Rank

Athlete

Gender

Country

 

Tot. Jury

Add. points

Total

1

Vladimir Maximov

Male

Russian Federation

9.57

0.00

9.57

   

Russia team 2

       

2

Maksym Danchenko

Male

Ukraine

 

9.20

0.00

9.20

   

Ukraine team 1

       

3

Van Tuong Dang

Male

Germany

 

9.13

0.01

9.14

   

Germany team

       

4

Denis Zagibalov

Male

Russian Federation

9.13

0.00

9.13

   

Russia team 6

       

5

Andrey Morkovkin

Male

Russian Federation

8.76

0.00

8.76

   

Russia team 5

       

6

Aleksandrs Gorskis

Male

Latvia

 

8.70

0.00

8.70

   

Latvia team 2

       

7

Andrei Georgescu

Male

Romania

 

8.63

0.00

8.63

   

Romania team 1

       

 




Наши партнеры
Одесская областная Федерация Ушу, Удивительный Китай, Ушу в Одессе